Sunday, May 20, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеДенеска скопската обиколница отворена за сообраќај

Денеска скопската обиколница отворена за сообраќај

Денеска скопската обиколница ќе биде ставена во употреба на граѓаните – соопштија од АМСМ.

Поради метеоролошките најави за дожд, францускиот филм, денска нема да се снима на обиколницата.
– Во името на продукциската куќа “CHIC FILMS” и МАНУФАКТУРА ПРОДУКЦИЈА, согласно со временската прогноза по која се најавува дожд, ве известуваме дека обиколницата околу Скопје во текот на утрешниот ден повторно ќе биде ставена во употреба на граѓаните на Република Македонија, стои во соопштението од АМСМ.