Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеДенеска скопската обиколница отворена за сообраќај

Денеска скопската обиколница отворена за сообраќај

Денеска скопската обиколница ќе биде отворена за сообраќај. АСМС во името на продукциската куќа “CHIC FILMS” и МАНУФАКТУРА ПРОДУКЦИЈА, информира дека поради временската прогноза која се најавува дожд, обиколницата повторно ќе биде ставена во употреба на граѓаните.

Од 28 септември, снимањето на филмот се сели на на автопатот Неготино-Велес каде ќе остане до 23 октомври, а целиот сообраќај ќе се пренасочува преку стариот пат од Велес до Градско.

Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.