HomeДЕНЕШНАДенеска променливо облачно, ниски температури…

Денеска променливо облачно, ниски температури…

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со локален слаб дожд и со појава на магла по котлините и речни долини. Кон крајот на денот и во вечерните часови повторно ќе има врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од осум до 15 степени.

Во Скопје слично време, претежно облачно и врнежливо. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com