HomeДЕНЕШНАДенеска повторно високи температури

Денеска повторно високи температури

Времето денска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 28 до 35 степени.

Во Скопје слично време, сончево со слаба облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com