Wednesday, Mar 21, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска повторно високи температури

Денеска повторно високи температури

meteo sonce toplo leto (1)

Денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност и слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 31 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност и слаб ветер претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 37 степени.

HomeДЕНЕШНАДенеска повторно високи температури

Денеска повторно високи температури

Времето денска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 28 до 35 степени.

Во Скопје слично време, сончево со слаба облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 35 степени.