Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска повторно високи температури

Денеска повторно високи температури

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Попладне во северните делови со услови за локален краткотраен дожд. Дневната температура ќе се движи до 28 до 37 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 36 степени.

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7.