Wednesday, Oct 18, 2017
HomeДЕНЕШНАДенеска повторно високи температури

Денеска повторно високи температури

Денеска не очекува сончево и топло време со слаб југоисточен ветер. Во попладневните часови наместа ќе има зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во западните планински предели.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 32 до 38 степени. Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб североисточен ветер.