HomeДЕНЕШНАДенеска очекувајте ветер

Денеска очекувајте ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува умерен северен ветер кој долж Повардарјето повремено ќе засилува, а ќе има и појава на дожд и грмежи, особено во источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје слично време, претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со појава на пороен дожд и грмежи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com