HomeДЕНЕШНАДенеска облачно со услови за дожд

Денеска облачно со услови за дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд и услови за ретки грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец Утринската температура ќе се движи од 9 до 17, а дневната од 20 до 26 степени.

Во Скпје утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 26 степени. УВ=5.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com