Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска не очекуваат повисоки температури

Денеска не очекуваат повисоки температури

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 27 степени. Следува период на претежно сончево и топло време, по одделни котлини со услови за појава на слаба утринска магла.