Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска малку потопло

Денеска малку потопло

vreme 3

Денеска не очекува сончево и малку потопло време со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 6 до 12, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и малку потопло со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 21 степени. УВ-индексот ќе има вредност 5.