HomeДЕНЕШНАРепубликаДенеска ќе биде сончево, наместа со нестабилност

Денеска ќе биде сончево, наместа со нестабилност

Синоптичарите за денес предвидуваат прилично топло време со температури блиски до 40 степен, а попладне постои можност за заоблачување и во источниот регион можно е невреме со пороен дожд. Во Скопје не очекува слично време со утрински температури кои ќе се движат до 20 степени, додека пак дневниот максимум ќе достигне 36 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com