Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес топло, но подносливо

Денес топло, но подносливо

Температурите во Македонија денес според прогнозите ќе бидат подносливи и утринските ќе се движат до 20 степени, додека пак дневните максимални во најтоплите градови ќе достигнат 35 степени. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец, а на одредени места можни се поголеми дестабилизации. Влажноста на воздухот ќе изнесува околу 60 проценти, а УВ индексот 7.