HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес свежо и студено со големи можности за врнежи

Денес свежо и студено со големи можности за врнежи

Македонија денес ја очекува прилично свежо време со температури кои во текот на утрото ќе изнесуваат околу 12 степени, а до пладне температурата ќе се искачи на максимални 19 степени. Предвидени се и врнежи во попладневните часови со умерен ветер. Во Скопје слично време со максимална температура од 22 степена, но исто така со врнежи од дожд попладне.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com