Saturday, Mar 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес пријатни температури, летото попушта

Денес пријатни температури, летото попушта

Летото и силното сонце полека попуштаат, па така денес не очекува нешто посвежо време со температури до 10 часот од 19 степени, а попладневните часови ќе биде многу потопли со максимални температури до 26 степени. Можностите за дожд се најголеми во ноќните часови, а ветерот нема да ви прави големи проблеми.