Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес посвежо, но стабилно време

Денес посвежо, но стабилно време

Денес не очекува нешто посвжево време со утрински температури од 11 до 19 степени, со постудени периоди, додека пак максималните температури ќе достигнат до 30 степени на северот и југот од државата, а до 28 степени на западните и источните краеви. Шансите за дожд се минимални, додека пак ветрот ќе биде слаб.