Tuesday, Mar 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес постудено, но без чести врнежи од дожд

Денес постудено, но без чести врнежи од дожд

Денес Македонија ја очекува прилично студено време со многу ниски температури до 11 степени, но добро е што за разлика од вчера врнежите од дожд ќе се намалат. Тмурното време ќе го надополни и поизразениот ветер од северозападен правец. Во Скопје исто така ќе има облачно и тмурно време со ниски дневни температури до десетиот степен на термометрите.