Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес постабилно и сончево со мала облачност

Денес постабилно и сончево со мала облачност

Денес не очекува постабилно време со доволно сонце и температурите благо ќе се искачат во однос на минатите два дена до максимални 26 степени во просек на територија на Македонија. Времето ќе биде сончево, со мала облачност, а можноста за врнежи е минимална. Во Скопје не очекува слично време со максимални температури до 25 степени, а утринските ќе се движат до 16 степени.