HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес облачно со можности за врнежи

Денес облачно со можности за врнежи

По топлата недела со високи температури до 35 степени, денес не очекува мало освежување со максимални температури до 30 степени, додека пак сонцето ќе го покријат облаци, па попладне очекувајте и дождови. Утринските температури ќе се движат до 18 степени, а во Скопје времето исто така ќе биде облачно со можности за врнежи во попладневните часови.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com