HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес нешто поведро, но со врнежливи периоди

Денес нешто поведро, но со врнежливи периоди

Денес подгответе се за уште едно тмурно утро со свежо време и ниски температури кои ќе изнесуваат околу 16 степени, а до пладне температурата ќе се искачи на максимални 22 степенаи. Слично како и во текот на вчерашниот ден предвидени се сончеви периоди во текот на денот, а потоа и врнежи во попладневните часови со умерен ветер. Во Скопје слично време со максимална температура од 24 степена, но исто така со врнежи од дожд попладне.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com