Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес максимални 34 степени

Денес максимални 34 степени

Според извештаите на УХМР денес повторно не очекува сончев и стабилен ден со минимални температури од 10 до 17 степени, додека дневните температури ќе се движат од 22 до 34 степени, со послаб североисточен ветар. Поголеми можности за дожд и дестабилизација се очекуваат во попладневните часови на повисоките места.