Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес ќе видиме сонце, но температурите пониски

Денес ќе видиме сонце, но температурите пониски

soncevo i oblaci

Денес не очекува уште еден сончев ден по врнежливиот период со тоа што температурите ќе достигнат до 16 степени на ниво на република. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе искачи до 13 степени. Бидете подготвени и на слаб до умерен северозападен ветер, а влажноста на водухот ќе изнесува 87 проценти.