Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДенес ќе биде многу свежо и облачно

Денес ќе биде многу свежо и облачно

Температурите по вчерашниот дождлив ден значително ќе се намалат со што утринските температури на територија на Макеоднија во просек ќе се движат до 14 степени, а максималните дневни само до 20 степени со многу свежо време и облаци. Дождовите попладнето треба да прекинат, а повеќе шанси за нови врнежи ќе има приквечер. Во Скопје не очекуваа слични температури со максимални 21 степен и нешто поизразен ветер попладне.