Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДен за одмор со ладно и врнежливо време

Ден за одмор со ладно и врнежливо време

Последниот ден од викендот најдобро е да го искористите за одмор бидејќи временските услови нема да ви дозволат предолго да останете на отворено со помалку врнежи од вчерашниот ден, но со постојана облачност во повеќе периоди, како и ниски температури. Денес не очекува студено време со максимални 11 степени, а во Скопје до 8, со висока влажност на воздухот и слаб ветер.