HomeДЕНЕШНАСкопјеДемолиран Ургентниот центар во ГОБ „8 Септември“, 30 лица кршеле поради смрт на роднина

Демолиран Ургентниот центар во ГОБ „8 Септември“, 30 лица кршеле поради смрт на роднина

Gradska-bolnica-osmi-septemvri-2

Поради смрт на близок роднина, 30 скопјани вечерва ја искршиле влезна врата и внатрешни простории во Ургентниот центар во ГОБ „8 Септември“. МВР потврди дека е пријавен ваков случај, односно дека околу 19 часот во болницата е донесено непознато лице кое лекарите се обиделе да го реаинимираат, но по неуспешните обиди лицето починало. Кога почнало дивеењето, интервенирало и обезбедувањето, а за среќа никој не бил повреден. Револтираните роднини, го земале со себе телото на починатиот и си заминале.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com