HomeДЕНЕШНАСкопјеДелови од општините Аеродром и Гази Баба во понеделник без вода

Делови од општините Аеродром и Гази Баба во понеделник без вода

Без вода в понеделник ќе останат дел од корисниците од булевар Србија број 1 во општина Аеродром и улицата Перо Наков, „Тинекс“, објектот на „Годел“, „Газела“, “Мак Оил“ бензинската пумпа во општина Гази Баба, во време од 9 до 14 часот.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради поставување водоводен приклучок од Ф1 00 мм на булевар Србија број 1.

Извор: plusinfo.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com