Friday, Jul 10, 2020
HomeДЕНЕШНАСкопјеДел од центарот на Скопје остана во мрак

Дел од центарот на Скопје остана во мрак

svetilka-01

Неколку згради во центарот на Скопје синоќа останаа без електрична енергија.

Од ЕВН изјавиле дека причина за тоа е дефект од куса врска кој попладнето околу 17 часот и 30 минути настанал во трафостаницата „Пелагонија“ во центарот на градот.

Од ЕВН додаваат дека станува збор за поопсежен дефект, но дека нивни екипи уште од попладнево се излезени на терен и работат на отстранување на проблемот.