HomeДЕНЕШНАСкопјеДел од булеварот „Теодосиј Гологанов“ утре без вода

Дел од булеварот „Теодосиј Гологанов“ утре без вода

voda

Поради изведување водоводен приклучок на водоводна мрежа од ф – 80 мм на бул. „Теодосиј Гологанов“ бр.44 спроти АМСМ, утре од 8:00 часот без вода ќе останат дел од корисниците на потегот од ул. „Аминта Трети“ до ул. „Костурски Херои“.

Од РЦУК Скопје информираат дека прекинот во водоснабдувањето ќе биде се до завршување на работите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com