HomeДЕНЕШНАДали сте подготвени за ниските температури?

Дали сте подготвени за ниските температури?

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб јужен ветер, но сепак подгответе се за ниските температури. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од 12 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се сушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com