HomeДЕНЕШНАДали сте подготвени за ниските температури?

Дали сте подготвени за ниските температури?

ladno-vreme-zima

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб јужен ветер, но сепак подгответе се за ниските температури. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од 12 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се сушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com