HomeДЕНЕШНАДали сте ја виделе оваа исчезната жена низ Скопје?!

Дали сте ја виделе оваа исчезната жена низ Скопје?!

Постара жена на возраст од 70 год. Со низок раст, кратка црна коса и отежнато одење се води како исчезната од петокот 27.11.2015. (околу 12 h – при врнежливо време). 70 годишната жена Се загубила додека чекала автобус бр.“24” на автобуската станица кај поликлиника “Букурешт”, на Партизански одреди од страната на Т.Ц “Лептокарија”.

Подоцна, истиот ден е видена во близина на градскиот плоштад како се движи кон напуштениот “Мекдоналдс” ресторант.

Два дена подоцна е забележана во градски автобус “2” во правец кон Сарај.
Инаку, во моментот на исчезнување облечена во сив краток капут, црни панталони со бели риги, кафеави кратки чизми и сива капа.

Боледува од деменција и алцхајмер, болести кои влијаат на мозокот во делот на паметењето и ориентацијата…

Ве молиме сите можни информации да ги проследите на моб. 078 32 61 61.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com