HomeДЕНЕШНАПолитикаДали Диме Спасов ќе се најде на листите на ВМРО – ДПМНЕ?

Дали Диме Спасов ќе се најде на листите на ВМРО – ДПМНЕ?

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, сепак ќе влезе во изборната трка за пратенички мандат, брифираат високопартиски извори за Телма.

Со овој потег, ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе сака да прикаже дека приказната на Спасов, дека бил само жртва во сообраќајниот инцидент е единствена вистина за случајот и дека нема потреба да понесе одговорност и да се откаже од кандидатурата.

ВМРО-ДПМНЕ се уште не ги обелодени листите, но се очекува како носители на листите да се појават имињата на Никола Груевски, Никола Поповски, Илија Димовски, Никола Тодоров, Антонио Милошоски и Влатко Ѓорчев.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com