Friday, Apr 20, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЧетири екипи со сигурен пласман во плејоф-от од Лигата на шампиони

Четири екипи со сигурен пласман во плејоф-от од Лигата на шампиони

Динамо Загреб, АПОЕЛ, Рапид Виена и Монако се четирите фудбалски тимови кои по вчерашното одиграно трето коло од квалификациите се изборија до групната фаза од елитната Лига на шампиони.

Резултати од синоќешните реванш натпревари:
Молде – Динамо Загреб 3:3 (4:4 вкупен резултат)
АПОЕЛ – Митјиланд 0:1 (2:2)
Ајакс – Рапид Виена 2:3 (4:5)
Монако – Јанг Бојс 4:0 (7:1).
Натпреварите кои треба да се одиграат денеска:
Астана – Хелсинки (0:0 прв натпревар)
Карабах – Селтик (0:1)
Бате Борисов – Видеотон (1:1)
Базел – Лех (3:1)
Малме – Салцбург (0:2)
Партизан – Стеауа (1:1)
Скендербег – Милсами (2:0)
Викторија Плзен – Макаби ТА (2:1)
Спарта Прага – ЦСКА Москва (2:2)
Бриж – Панатинаикос (1:1) 
Шахтјор – Фенербахче (0:0)