HomeФЕР ПЛЕЈФудбалХендикеп за Анџелоти, Баерн без искусен везист поради повреда

Хендикеп за Анџелоти, Баерн без искусен везист поради повреда

067d90c0487171020160406125937

Крилниот фудбалер од терените ќе отсуствува до три недели поради мускулна повреда. Рибери не го заврши вчерашниот тренинг и сигурно ќе му бидат потребни 14 дена, до три недели пред да се врати на терен. Францускиот фудбалер на тој начин ќе го пропушти натпреварот против Борусија Менхенгладбах во домашното првенство, а неговиот настап во дуелот против Аугсбург на 29 октомври е неизвесен.

Во тимот на Баерн се врати Холгер Бадштубер, прв пат после 10 февруари, бидејќи се опорави од повреда на левото стапало. Избраниците на Анџелоти доживеаја уште еден кикс во Бундеслигата, откако одиграа нерешено против Ајнтрахт.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com