HomeРЕФЛЕКТОРФилмБред Пит под истрага поради злоставување на своите деца

Бред Пит под истрага поради злоставување на своите деца

1

Американскиот актер Бред Пит, кој се најде во центарот на вниманието поради разводот од сопругата Анџелина Џоли, се наоѓа под истрага на полицијата во Лос Анџелес и социјалните служби поради обвинение дека вербално и физички ги злоставувал своите деца. Според овие извори, злоставувањето било поради разводот, а инцидентот од кој се почнало се случил минатата недела кога семејството се наоѓало во приватен авион. Според извори блиски до семејството, Пит бил пијан и започнал да вика и физички да ги малтертира своите деца.

Инцидентот анонимно бил пријавен на социјалните служби кои ги испрашувале Бред и Анџелина Џоли, а планираат да ги испрашуваат и децата. Токму поради тоа наводно Анџелина Џоли се одлучила да поднесе барање за развод од својот долгогодишен партнер.

2

Извори блиски до Бред Пит тврдат дека тој ова го сфаќа многу сериозно и дека ги негира шпекулациите дека ги злоставува своите деца. Според пишувањата на странските медиуми Пит планира да побара заедничко старателство над децата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com