HomeДЕНЕШНАСветБред Пит и Анџелина се договорија како ќе ги одгледуваат децата

Бред Пит и Анџелина се договорија како ќе ги одгледуваат децата

Претставници на актерката Анџелина Џоли и на актерот Бред Пит соопштија дека славните сопружници постигнале договор за старателство на нивните шест биолошки и посвоени деца.

Според договорот адолесцентите остануваат под старателство на Џоли, додека Пит ќе има право на „терапевтски посети“ на децата.

Двојката објави дека се разведува во септември поради ненадминливи разлики. Актерите имаат три посвоени деца и три биолошки, на возраст меѓу 8 и 15 години.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com