HomeДЕНЕШНАБред Пит бара заедничко старателство над децата

Бред Пит бара заедничко старателство над децата

Американскиот актер Бред Пит бара од судиите да му одобрат заедничко старателство над шесте деца, кои ги има со Анџелина Џоли, пренесуваат светските медиму повикувајќи се на документите за развод. Барањето на холивудскиот актер било вклучено во одговорот на барањето за развод на бракот, кој го бараше Анџелина Џоли барајќи потполно физичко старателство над нивните шест деца.

pit-i-dzoli-sa-decom-f1

Прашањето за старателството за сега е најголем проблем во разводот на славниот пат. ФБИ соопшти дека кон крајот на септември започнале да собираат информации околу инцидентот кој се случил во приватен авион кога наводно Бред Пит се однесувал насилно кон своите деца. Информациите околу наводниот инцидент беа објавени во американските медиуми само неколку дена откако 41-годишната актерка и режисерка поднесе барање за развод.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com