HomeДЕНЕШНАПолитикаБранко Црвенковски ќе даде поддршка на Конгресот на СДСМ

Бранко Црвенковски ќе даде поддршка на Конгресот на СДСМ

Macedonia's President Crvenkovski speaks during an interview with Reuters in Skopje

Поранешниот претседател на СДСМ кој беше премиер во два мандати и во еден претседател на државата ќе ја даде својата поддршка за новата платформа на партијата која ќе се одреди на 20-от Конгрес кој ќе се одржи утре. Екс лидерот ќе присуствува на конгресот на кој СДСМ ќе најави два опозициски блока, едниот ќе биде коалициски со заеднички настап на изборите, а вториот ќе го формира здружената опозициска десница.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com