HomeДЕНЕШНАПолитикаБожиновски казнет од судот со 2000 евра зошто се бранел напаѓајќи политичари

Божиновски казнет од судот со 2000 евра зошто се бранел напаѓајќи политичари

Zoran-Bozinovski-uapsen

Кривичниот суд го казни Зоран Божиновски, осомничен во случајот Шпиун во издвоена постапка, со 2000 евра поради непочитување на судот и непримерно однесување. Божиновски кој имаше свој веб сајт на кој објавуваше наводни скандали и пикантни информации се терети за шпиунажа, злосторничко здружување и уцена.

Тој во својата долга одбрана пред судот се бранел дека случајот против него е монтиран по наредба на екс премиерот Никола Груевски и партијата ВМРО ДПМНЕ. Како помагачи за тој да биде осуден ги посочи имињата на екс началникот на тајната полиција Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com