HomeДЕНЕШНАРегионБомба во француската амбасада во Атина, полицијата на нозе

Бомба во француската амбасада во Атина, полицијата на нозе

francija-ambasada-bomba

Две лица на мотоцикл фрлиле рачна граната врз полицискиот пункт пред француската амбасада во Атина. Во нападот, еден од полицајците бил полесно ранет. Инцидентот се случил рано утринава, информира Њуз.ин, пренесува БТА. Полицијата трага по напаѓачите. Властите ги прегледуваат видео снимките од безбедносните камери по околните згради, како и од сведоштвата на полицајците, кои се наоѓале наспроти влезот на грчкиот Парламент.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com