Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаБогат плен за крадец од Скопје – Здиплени 10 илјади евра

Богат плен за крадец од Скопје – Здиплени 10 илјади евра

Вчера скопјанец останал без 4500 евра, 20000 денари и златен накит, па се проценува дека крадецот се стекнал со противправна вредност од околу 600 илјади денари. Тој со погоден алат провалил во станот и го пронашол вредниот плен. Кражбата е извршена на улица „Јури Гаргарин“ во Скопје во сопственост на Д.Б. (50), а од МВР соопштија дека поведена е истрага.