Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаБесен маж со нож ги нападнал родителите на поранешната сопруга

Бесен маж со нож ги нападнал родителите на поранешната сопруга

noz-krvav-noz

Крвава драма се случувала во прилепското село Дебреште денеска претпладне. Жител на селото со нож ги нападнал родителите на неговата поранешна сопруга, при што и на двајцата им нанел убодни рани. Напаѓачот, 45-годишниот С.У. ги обвинил родителите на поранешната сопруга дека тие се виновни за разводот, по што дошло и до тепачка во која настрадале поранешните баба и дедо – пишува Телеграф.мк.
Според првичните информации, повредените И.С. и М.С., кои се на возраст од околу 70 години, се надвор од животна опасност и се префрлени в болница во Прилеп. Полицијата е излезена на терен и врши увид на местото на настанот. Поранешната сопруга воопшто не била во куќата на нејзините родители кога бил извршен нападот.