HomeАНТИСТРЕСБеше мис на СФРЈ, а сега и на 52 години е вистинска убавица! (ФОТО)

Беше мис на СФРЈ, а сега и на 52 години е вистинска убавица! (ФОТО)

Ана Сосо од Сплит во 1982 година беше прогласена за мис на СФРЈ, а денес, на 53 години и понатаму не остава никој рамнодушен. Покрај по престижната титула, стара Југославија ја памети и по рекламите за сокот „пипи“, во која таа излегува од морето во проѕирна маица. Меѓутоа, секс-симболот од осумдестетите и понатаму изгледа фантастично, а Ана се пофали со својот изглед во жолто бикини на плажа.

ana-saso-2

ana-saso-4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com