HomeДЕНЕШНАПолитикаБерово со ски центар ќе стане атрактивна туристичка дестинација, вети Илија Димовски

Берово со ски центар ќе стане атрактивна туристичка дестинација, вети Илија Димовски

Илија Димовски, носител на пратеничка листа во изборната единица 3, од Берово вети дека ќе се изгради нов скијачки центар со капацитет од 400 до 600 лица со цел да се збогати туристичката понуда на овој мал град.

– Дополнително државата ќе продолжи со поддршката и субвенционирање на туризмот во Македонија за привлекување на странски туристи што исто така влијае на понудата и на бројот на туристи кои што доаѓаат во Македонија, рече кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com