HomeДЕНЕШНАРегионБелград: Застрелан маж итно на Ургентен

Белград: Застрелан маж итно на Ургентен

40-Годишен маж денес заработил повреда од огнено оружје на улица „Патријарха Јоаникија“ во општената Раковиќ во Белград, изјави потпаролката на Брзата Помош Нада Мацура. „Пукањето се случило во 11:36 на улица „Патријарха Јоаникија“ пред бројот 32б.

Мажот е погоден во нога. Свесен е и пренесен на реанимација на Ургентен центар. Како што српски Курир дознава се работи за Ненад М. Кој наводно има досие и порадно е осудуван.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com