Wednesday, Jun 23, 2021
HomeДЕНЕШНАЕкономијаБектеши и Ахмети се пофалија со нова фабрика во Тетово

Бектеши и Ахмети се пофалија со нова фабрика во Тетово

Министерот за економија Крешник Бектеши и лидерот на ДУИ Али Ахмети се пофалија со новата фабрика во технолошко-индустриската зона во Тетово.

“Нова инвестиција во ТИРЗ Тетово!
Фабрика во вредност од 3.5 м Евра за производство на седишта за возови, која ќе отвори над 300 нови работни места👨‍🏭.
Честито!”, објави Бектеши.