Monday, May 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаБегајте под сенка – Денес топло до 38 степени

Бегајте под сенка – Денес топло до 38 степени

Времето денес исто така ќе биде многу сончево и топло во поголемиот дел од републикатата, а на одредени места ќе има мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне во западниот регион ќе има минимални услови за краткотрајна нестабилност. Денес препорачуваме да бегате од сонцето под сенка бидејчи УВ индексот ќе има висока вредност од 9. Максималните дневни температури ќе достигнат меѓу 27 во западните делови и до 38 Целзиусови степени во централните и јужните региони.