HomeФЕР ПЛЕЈФудбалБарселона го наградува Суарез со нов договор!

Барселона го наградува Суарез со нов договор!

482798_640

Шпанските медиуми пренесуваат дека управата на Каталонците подготвила нов четиригодишен договр за уругвајскиот напаѓач. Се уште не е познато колку ќе заработува популарниот „Ел Пистолеро“ со новиот договор, но познато е дека примањата ќе му бидат зголемени. Сегашниот договор на Суарез му истекуваво 2019 година, а со новиот ќе биде врзан на „Камп Ноу“ до 2021 година.

Претставниците на клубот неодамна се сретнале со неговиот агент Пере Гвардиола и бил постигнат договор, па се очекува наскоро играчот да стави потпис на нов договор. За потсетување, неодамна и Нејмар и Маскерано ставија потпис на нов договор со Барса, а покрај Суарез, истото се очекува да го направи и Меси.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com