HomeФЕР ПЛЕЈФудбалБарселона ги реши дилемите, еве кој ќе биде стопер следната сезона!

Барселона ги реши дилемите, еве кој ќе биде стопер следната сезона!

Се споменуваше дека Хавиер Маскерано би можел да ги напушти редовите на екипата на Луис Енрике уште ова лето, но тоа нема да се случи ни следното. Хавиер Маскерано е интегрален дел од Барселона, екипата на Луис Енрике не е иста со него и без него во тимот. Аргентинецот се наоѓа во позрели играчки години, но и понатаму и е потребен на Барса, иако медиумите се обидуваа да го преселат во Италија или Англија.

Преслбата нема да се случи ниту следната година, после неуспешните потези на медиумите да го преселат во Јувентус во текот на ова лето, сега е одлучено дека Маскерано ќе стави потпис на нов договор и на тој начин ќе се реши прашањето за стопер и за следната сезона. Новиот договор ќе го потпише во петок, како што пренесе директорот на Барселона, Роберт Солер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com