HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаАвтомобил заврши на кров во близина на Петровец

Автомобил заврши на кров во близина на Петровец

Автомобил излетал од патот во близина на скопско Петровец и завршил превтрен на кров во нива. Фотографијата е објавена во групата Ѕид на сообраќајниот срам, а во коментарите е наведено дека патниците биле извлечени од возилото и не се потешко повредени.

Се уште не се знае дали причината за несреќата е лизгавиот коловоз или неприлагодена брзина.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com