HomeДЕНЕШНАРегионАвтомобил полн со оружје пронајден во Нов Белград, нема мир за премиерот

Автомобил полн со оружје пронајден во Нов Белград, нема мир за премиерот

vucic-atentat

Српската полиција вечерва во една гаража во Нов Белград пронајде автомобил од марката рено меган, полн со оружје. Оваа акција е во рамки на истрагата за обид за атентат врз премиерот Александар Вучиќ.

Полицијата утврдила дека се работи за возило кое е украдено во јануари оваа година. Во него е пронајдена голема количество оружје, како и два пати по 200 грама експлозив, ТНТ детонатор и два мобилни телефона кои служат за активирање и пиштол. Истрагата е во тек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com