Friday, Nov 24, 2017
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаАвтобус прегази велосипедист на Илинденска

Автобус прегази велосипедист на Илинденска

Автобус удри велосипедист на Илинденска, пред зоолошката градина. Несреќата се случила пред околу еден час, а според првичните информации младото момче се стекнало со тешки повреди од ударот и веднаш со Итна помош било префрлено во Ургентниот центар.

фото:Телма